<<  <  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11 ...  >  >>

Dohrávka odloženého zápasu

Dňa18.5. 2016 (streda) o 18,30 hod. sa uskutoční dohrávka stretnutia Univerzál - Varion. Rozhoduje rozhodca z tímu Mlátičky.
Autor: LB - predseda MLMF | Publikované dňa: 18.05.2016

Dohrávka odloženého zápasu 4. kola

V stredu 11.5. 2016 o 19°° hod. sa uskutoční dohrávka zápasu 4. kola jarnej časti medzi Varionom a Corgoňmi. Zápas podľa rozpisu rozhoduje Univerzál.
Autor: predseda MLMF | Publikované dňa: 11.05.2016

Už prvé kolo jarnej časti sezóny s problémami...

Úvodný zápas upršaného prvého kola jarnej časti odohrali tímy Univerzál a Corgoni.Univerzál od začiatku hry ťažil z kombinačnej hry skúseného kádra po vedením Martina Minárika,ktorá im už za prvý polčas zabezpečila 4 gólový náskok v pomere 5:1. Corgoni napriek viacerým prienikom pred bránu súpera v prvom polčase dokázali streliť len 1 gól. Druhý počas bol z obidvoch strán aktívnejší, čo sa odzrkadliĺo i vo väčšom počte gólov na oboch stranách. Konečný zápasový účet sa zastavil na skóre 13:5, zaslúžene pre Univerzál.
Druhý zápas medzi Šupátkom a Mlátičkami bol odložený. No skôr, než si priblížime dôvody jeho neodohratia, dovolím si citovať ustanovenie platných Pravidiel MLMF, ktoré ustanovujú v bode 2.6, že - O spôsobilosti terénu a poveternostných podmienok rozhoduje výlučne rozhodca MLMF, pričom môže zobrať do úvahy návrhy súperiacich tímov. Martin Minárik, ako regulárny rozhodca za tím Univerzál, ktorý podľa rozpisu jarnej časti sa dostavil pred zápasom na ihrisko rozhodol a do zápisu o stretnutí uviedol, že zápas odkladá pre nespôsobilosť terénu a počasia. Uvedené rozhodnutie sa stretlo s nevôľou tímu Mlátičky, ktorí sa dožadovali odohratia alebo kontumácie v neprospech Šupátka, ktorému verdikt rozhodcu zjavne vyhovoval, keďže na ihrisku boli len dvaja hráči. Samozrejme boli obvinení Univerzál a Šupátko, že sa dohodli, lebo Šupátko nemalo dosť hráčov na ihrisku. No rovnako sa dal upodozrievať i rozhodca Univerzálu, ktorý nemusel po predtým odohratom zápase v daždi ostať na ďalší zápas ako rozhodca. Jedna vec sú dohady a obvinenia, druhá platné pravidlá a tie hovoria jasne - O spôsobilosti terénu a poveternostných podmienok rozhoduje výlučne rozhodca MLMF, pričom môže zobrať do úvahy návrhy súperiacich tímov. Že rozhodca využil podľa Mlátičiek nie až tak zlé aktuálne poveternostné podmienky a rozhodol tak ako sa rozhodol je len na jeho svedomí, pričom legálne využil znenie pravidiel MLMF. Keďže súčasné pravidlá neumožňujú nikomu z vedenia MLMF zmeniť toto rozhodnutie rozhodcu, iba ho akceptovať, jediným riešením bude iniciovať zmenu v článku 2.6 a upraviť ho tak, aby sa v budúcnosti nedal účelovo využiť. Zároveň však musím všetkým tímom i Mlátičkám pripomenúť, že určite sa nedá akceptovať svojvoľné prispôsobovanie a menenie pravidiel a dožadovať sa kontumácie, ktorú nie je možné podľa pravidiel uložiť, ale brať ich do úvahy v takom znení, ako sú napísané. A prax ukázala, že článok 2.6. v znení O spôsobilosti terénu a poveternostných podmienok rozhoduje výlučne rozhodca MLMF, pričom môže zobrať do úvahy návrhy súperiacich tímov je nedokonalý.
Autor: LB-predseda MLMF | Publikované dňa: 09.04.2016

Rozpis jarnej časti MLMF

V prílohe je k dispozícii rozpis jarnej časti mestskej ligy.
Súbory na stiahnutie: rozpis
Autor: LB-predseeda MLMF | Publikované dňa: 03.04.2016

Začiatok jarnej časti sezóny 2015-2016.

Na základe rozhodnutia vedenia MLMF sa jarná časť začne prvým kolom v sobotu dňa 9.4. 2016.
Prihlásené tímy sú povinné predsedovi MLMF do 31.3. predložiť vyplnenú a podpísanú súpisku tímu.
Rozpis zápasov bude do 31.3. zverejnený na webovej stránke MLMF.
Autor: LB - predseda MLMF | Publikované dňa: 22.03.2016

Anketa

Vianočného turnaj 2017 sa zúčastním ako:
176
224
139
202