<<  < ... 06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16 ...  >  >>

MLMF rekonštruovala mestský majetok, aby ho mohli využívať veštci občania mesta

Je to príklad toho, že MLMF a jej členovia nie sú len sobotnými užívateľmi priestorov ihriska s umelou trávou v areáli ZŠ Tematínska - Hájovky, ale vedia sa pričiniť i k ich oprave a zveľaďovaniu. MLMF sa rozhodla a následne zrealizovala opravu brán, ochranných sietí, lavičiek a príslušenstva, ktorá pozostávala z výmeny bránkových sít, umiestnenia konštrukčných a upevňovacích prvkov na brány, renovácie dier na ochranných sieťach za bránami, vymaľovaním kovových konštrukcií lavičiek a skrinky, ktoré sú umiestnené pri ihrisku. Materiál na uvedenú rekonštrukciu MLMF zakúpila buď z vlastných zdrojov v celkovej hodnote 100,- ? (siete, konštrukčné prvky, riedidlo, štetce a pod.) a časť, napr. farbu na náter získala sponzorsky. Rekonštrukciu vykonali jej členovia v mesiaci marec až apríl a podieľali sa na nej Libor Barborík, Miloš Lopušan, Robo Tiller, a Pavol Jerala. Vzhľadom k tomu, že uvedené priestranstvo slúži všetkým návštevníkom MLMF týmto spôsobom napomáha mestu udržiavať jeho majetok na požadovanei prevádzkovej úrovni. Treba len dúfať, že tí, čo ho využívajú si jeho funkčnosť budú snažiť zachovať čo najdlhšie.
V prílohe Vám prinášame zopár záberov z uvedenej rekonštrukcie.
Obrazová príloha: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor: LB - predseda MLMF | Publikované dňa: 24.04.2015

Tlačivo na 2% možno na daňový úrad odovzdať len do 30. apríla!!!

Ak máš v pláne podporiť niektorý z tímov 2% z tvojich daní,môžeš tak urobiť len do 30. apríla odovzdaním príslušných tlačív na daňový úrad.
Autor: LB - predseda MLMF | Publikované dňa: 21.04.2015

12. kolo MLMF prinieslo debakel Partičky a tesné víťazstvo Univerzálu

I keď sa v každom kole zohrajú tri zápasy, v 12 kole MLMF to boli len dva. Zapríčinil to tým AFC JÚVE, ktorý bez toho, aby to vopred avizoval, nenastúpil na zápas pre malý počet prítomných hráčov tímu. Je to nepochopiteľné o ich minulotýždňovom víťazstve nad Partičkou. Pre súpera Mlátičky to prinieslo ľahké 3 body a 10 gólov do štatistík, no pre AFC JÚVE pravý opak -3 body z doposiaľ dosiahnutých.
V druhom zápase sa o tri body pobili Šupátko s Univerzálom. Napriek tomu, že hráči Šupátka po polčase prehrávali 4:7, dokázali sa vrátiť do zápasu a dokonca 10 minút pred koncom viedli o gól. Avšak chybnými rozhodnutiami v rozložení hráčov a nepremenené tri tutovky ponúkli Univerzálu možnosť zápas otočiť. Univerzál sa nedal dvakrát ponúkať a svojou dôraznou hrou dokázal zápas zvrátiť vo svoj prospech a zvíťaziť tesným jednogólovým náskokom.
Tretí zápas bol koncertom hráčov Varionu, ktorí si z málopočetnej Partičky spravili strelnicu a nasúkali jej za zápas 30 gólov, každý polčas po 15. Čo k tomu dodať ?!....
Autor: LB - predseda MLMF | Publikované dňa: 13.04.2015

Prvé kolo jarnej časti začalo najvyššou prehrou sezóny, ale i najkrajším gólom...

... a to všetko sa udialo počas tretieho zápasu medzi Varionom a Šupátom. Vysoký výsledkový rozdiel sa dal predpokladať už na začiatku zápasu, a to podľa zostáv oboch tímov. Varion v stabilne silnej zostave sa postavil oproti málopočetnému Šupátku, zostaveného prevažne z legionárov á la Rado Motola a Miloš Lopušan. A práve ten druhý menovaný sa v 15 minúte zápasu postaral o najkrajší gól kola, ak nie celej tohtoročnej sezóny. I keď to je na začiatku jarnej časti ešte skoro predpovedať. Určite však už teraz patrí medzi tie najkrajšie, za ktorý si Miloš od prítomných vyslúžil náležitý potlesk a od brankára Varionu nechápavý pohľad. Ten gól padol po rohovom kope, ktorý z pohľadu brankára z ľavej strany zahrával práve Miloš Lopušan, ktorý krásne zatočeným falšom poslal loptu k zadnej tyčke brány tesne pod jej horný roh bez toho, aby sa jej brankár dotkol. Keďže som ten gól videl takmer z úrovne zahrávajúceho Miloša, tak viem o čom píšem. No i tak ten moment sa nedá celkom verne popísať, len zažiť. Samotný zápas bol však v réžii hráčov Varionu, z ktorých gólovo koncertovali najmä Hanáček (10 g) a Hikel (8 g).
V ďalších dvoch zápasoch prvého jarného kola sa stretli Mlátičky s Univerzálom a AFC JÚVE s Partičkou. Mlátičky aktívnou a kombinačnou hrou rozstrieľali 13:5 (po polčase 8:0) málopočetný a prvých 20 minút o jedného hráča v poli menej hrajúci tím Univerzál, ktorý už od jesene prežíva hráčsku a hernú krízu a AFC JÚVE rovnakým spôsobom hry ako Mlátičky, čiže aktívne dopredu rozbili zaspato a bez herného nadšenia pôsobiacu Partičku 12:5 (po polčase 6:3), a to najmä vďaka ich gólostroju Dušana Bihariho, ktorý sa o víťazstvo JÚVE postaral svojimi 7 gólmi.
Autor: LB - predseda MLMF | Publikované dňa: 07.04.2015

Oprava údajov v rozpise zápasov 12. kola (11.4. 2015)!!!

Na základe upozornenia na nesúlad papierového rozpisu zápasov s údajmi na webe bola na webovej stránke vykonaná oprava 12 kola (11.4.) podľa papierového rozpisu, ktorý nadväzuje na jesenný rozpis!